Wieczór z Maryją

AJIM na „Wieczorze z Maryją” w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w warszawskich Siekierkach

Jest nam niezwykle miło zaprosić Was na „Wieczór z Maryją”, który odbędzie się 24-tego lutego br. (sob) o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w warszawskich Siekierkach. Apostolat Jezusa i Maryi poprowadzi oprawę muzyczno-wokalną tego pięknego wydarzenia, którego organizatorem jest Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi: Ad Iesum per Mariam.

Wpatrując się w przykład Najświętszej Maryi Panny, Strażniczki wiary chrześcijańskiej, pragniemy od Niej uczyć się, jak żyć łaską chrztu świętego i jak wierzyć w Jej Syna Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela, jak mu ufać i jak Go kochać. Przez Jej wstawiennictwo u Boga pomodlimy się o pomnożenie dojrzałej wiary, umocnienie niezłomnej nadziei i rozpalenie żarliwej miłości w każdym z nas, w naszych rodzinach, środowiskach i całej parafii.

Historia:

Sanktuarium w Siekierkach jest miejscem objawień Maryi, która po raz pierwszy ukazała na tle kwitnącej wiśni 12–letniej Władysławie Fronczak  3.v.1943 r., w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

26.v.1943 r. miało miejsce pierwsze przesłanie. Maryja nakazała Władzi, by zapaliła lampkę i przyniosła różaniec. A następnego dnia Matka Boża miała powiedzieć:

„Śpiewajcie i módlcie się do Mnie tu. Teraz postawcie krzyż albo kapliczkę”.

Władzia poprosiła rodziców o obrazek, który wcześniej zakupiono na straganie w kościele parafialnym pw. św. Bonifacego, w czasie odpustu (14.v). Obrazek — Matki Bożej z Lourdes ze św. Bernadettą Soubirous — powiesiła na drzewie wiśni i w ten sposób powstała pierwsza „kapliczka”.

Widzenia trwały przez cały rok 1943 w trakcie okupowanej przez hitlerowców Warszawy. 27.x.1943 r. Jezus ostrzegał:

„Wylałem na krzyżu Najświętszą Krew za was. Kochajcie wy Serce Moje tak, jak Ja kocham serca wasze. Przykazuję wam, Syn Boga Żywego, nawróćcie się. Bo jak się nie nawrócicie, będą okropne choroby. Śmierć będzie dla was straszna. Krew będzie płynęła rynsztokami. Nawróćcie się […] Bóg nie chce ludzi karać. Bóg chce ludzi ratować przed zagładą. Bóg żąda nawrócenia”.

8.XII 1943r. Pan Jezus pocieszał nastoletnią Władzię następującymi słowami:

„Choćby z nieba siarczysty ogień leciał, a ty będziesz pod gołym niebem, jak będziesz ufała Mnie i Matce Mojej, nie zginiesz”.

A Matka Boża radziła:

„Na Moje słowa mogą gwiazdy spadać i słońce się zaćmi. Na Moje słowa ziemia się rozstąpi i będą przepaście. Idź z krzyżem i z różańcem, a Ja cię osłonię Swoim płaszczem. Choć będziesz cierpiała, nie bój się, bo jesteś pod Moim płaszczem”.

To samo w pamiętnym roku 1944. W lutym Jezus miał powiedzieć:

„Położyłem Ja krzyż na wasze ramiona. Podnoszę go, ale wy proście i dążcie do Mnie, ażebym go wziął. Bo gdy Ja wezmę krzyż w Swą rękę i podniosę do góry, to wtenczas zabłyśnie pokój. Ja okrywam Swym płaszczem Kościół Święty i dzieci Moje”.

A Matka Boża uzupełniała:

„Przyszłam do was, abyście wiedzieli, że gdy będziecie szli śladami Moimi, nie zginiecie” (8.II.1944 r.).

4.x.1970 r. kard. Wyszyński mówił do zgromadzonych na Siekierkach:

„Jeśli nie ja, to mój następca zbuduje świątynię, aby Matka Boża otrzymała tu należną chwałę”.

A na budowę świątyni nie było pozwolenia — namiestnicze władze komunistyczne przez dziesiątki lat nie wydawały żadnego pozwolenia na budowę świątyń, czy innych obiektów sakralnych w Warszawie i okolicach.

6.XI.1980 r. Stefan kard. Wyszyński powierzył miejsce objawień księżom Zakonu Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych czyli pijarom.

Rozpoczęto budowę kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców, która zwieńczona została 17.IX.1994 r. poświęceniem dokonanym przez następcę kard. Wyszyńskiego, Józefa kard. Glempa, Prymasa Polski.

31.VIII.1997 r. kościół stał się sanktuarium diecezjalnym pw. Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Odtąd Madonna Siekierkowska stała się także Patronką Młodzieży.

Świątynia została konsekrowana 2.v.2010 r. — dokonał tego abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Więcej informacji o Sanktuarium znajdziecie na: www.sanktuarium-pijarzy.pl

Wszystko dla Jezusa przez Maryję,

Apostolat Jezusa i Maryi